Cena zlata na začátku nového týdne pokračuje směrem dolů a dostává se pod hranici 1000 USD za trojskou unci. Výprodeje na trhu se zlatem odstartovaly na konci minulého týdne, kdy žlutý kov atakoval 1023,85 USD za trojskou unci, což byla nejvyšší cena za posledních 18 měsíců. Zlato je velmi ovlivněno dolarem, který vůči euru začal opět mírně posilovat. Mezinárodní měnový fond v pátek formálně schválil plán na prodej 403,3 tun zlata ze svých rezerv a následně dodal, že prodej bude probíhat tak, aby nebyl ovlivněn trh se zlatem.

Zlato s prosincovým termínem dodání, obchodované na newyorském COMEXu v pátek zavřelo na ceně 1009,40 USD za trojskou unci.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru