Dolar ve středu na asijských trzích obnovil trend poklesu a vůči euru i celému koši měn sestoupil na nové roční minimum. Před zveřejněním výsledku dvoudenního zasedání americké centrální banky (Fed) se investoři zbavovali nízkovýnosového dolaru a přecházeli opět k měnám s vyššími výnosy a riziky jako novozélandský dolar.

Americký dolar k euru oslabil na jednoleté minimum 1,4843 USD a poté se pohyboval kolem 1,4815 USD se ztrátou asi 0,2 procenta. Proti jenu oslabil o 0,4 procenta na sedmiměsíční minimum 90,72 JPY.

Dolarový index vůči koši šesti měn oslabil až na 75,892, nejníže od loňského září. Novozélandský dolar vyskočil k americké měně nejvýše za 13 měsíců, což ještě podpořilo tendenci investorů nakupovat měny s vyššími úrokovými výnosy.

Obchodní aktivita na trhu však byla nízká, protože japonské finanční trhy jsou kvůli svátku uzavřeny. Fed dnes končí dvoudenní zasedání a všeobecně se čeká, že nechá úrokové sazby na nynějším rekordním minimu.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru