Zlato v průběhu včerejšího obchodování posílilo k úrovni 1020 dolarů za trojskou unci. Poptávka po zlatě vzrostla především kvůli oslabujícímu dolaru. Ten se dostal až nad hranici 1,48 EUR/USD a je tak nejníže za posledních 12 měsíců. Dnešní obchodování se bude nést v očekávání na výsledný verdikt Americké centrální banky (Fed), která bude rozhodovat o základních úrokových sazbách. Očekává se, že jako při posledním zasedání, banka prozatím ponechá úrokové sazby na rekordní úrovni mezi 0,0 až 0,25 procenta. Výsledek včetně doprovodného komentáře se dozvíme již ve 20:15 hod. našeho času.

Zlato s prosincovým termínem dodání, obchodované na COMEXu posílilo o 10,60 USD, (1,1%) na 1015,50 USD za trojskou unci.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru