Britská letecká společnost British Airways zruší 1000 pracovních míst mezi palubním personálem v Británii, další 3000 členů palubního personálu přistoupilo na to, že budou pracovat na zkrácený úvazek. Přijatá opatření odpovídají ekvivalentu 1700 míst, která podnik mezi palubním personálem zruší. Firma také rozhodla, že těmto zaměstnancům na dva roky zmrazí základní složku platu. Odbory mají proti těmto opatřením námitky a možná budou protestovat.

Chystaná opatření počítají také s tím, že ztrátový dopravce od listopadu změní i způsob, jakým palubní personál zaměstnává. V každém letadle bude na palubě o jednoho zaměstnance méně než dosud, i tak prý bude v letadlech více členů posádky, než kolik stanoví bezpečnostní limity.

Podnik o změnách hovořil se zaměstnanci, žádná ze změn ale prý není tak zásadní, aby bylo nutné o nich znovu jednat. Zdroj z odborové organizace ale podle agentury Reuters řekl, že úprava služeb je de facto změnou pracovní smlouvy. Je tedy možné, že odboráři sáhnou k nějaké formě protestu.

Aerolinky uvedly, že se snažily s odbory o změnách vyjednávat asi devět měsíců, ale neúspěšně. Odbory hájí zájmy asi 14.000 zaměstnanců palubního personálu. "Pokud ty změny neprosadíme, s každým měsícem budeme ztrácet další peníze. Je nezbytné, abychom fungovali efektivněji, pokud si dlouhodobě chceme zajistit přežití," uvedli zástupci firmy.