Za devět měsíců letošního roku se prodej Fordu v Číně zvýšil o 32 procent na 316 639 vozů. Firma Changan Ford Mazda, společný podnik Fordu s čínskou společností Chongqing Changan Auto a japonskou automobilkou Mazda Motor, zvýšila prodej o 43 procent na 227 839 aut. Společný podnik na výrobu komerčních vozů Jiangling Motors prodal rekordních 82 718 vozů.

O čínský trh mají zájem všechny přední světové automobilky, protože prodej zde rychle roste. Měsíční prodej aut v Číně byl vyjma dvou měsíců v letošním roce zatím vždy větší, než ve Spojených státech. Podle předběžných odhadů by Čína mohla letos poprvé v historii z hlediska celoročního prodeje vystřídat Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa.

Volkswagen zvýšil za leden až září prodej v Číně o 37 procent 1,06 milionu aut. Prodej General Motors stoupl o 55,6 procenta na 1,29 milionu vozů, napsala agentura Reuters.

Čína na vzestupu: Zářijový prodej aut vzrostl o 83,6 procent - čtěte ZDE

Čína potvrzuje nové postavení největšího automobilového trhu světa - čtěte ZDE

Čínská vláda v lednu představila plán na podporu automobilového sektoru, který zahrnuje snížení daní a subvence pro motoristy. Vládní ekonom Sü Čchang-ming na konci září předpověděl, že prodej automobilů v Číně by se měl v letošním roce zvýšit o 35 procent na 12,6 milionu.