Kdysi největší americká finanční skupina Citigroup hospodařila ve třetím čtvrtletí se ziskem 101 milionů dolarů (asi 1,76 miliardy Kč) po ztrátě 2,82 miliardy dolarů před rokem. Oznámila to firma. Dodala však, že po zahrnutí některých mimořádných položek prodělala 3,24 miliardy dolarů.

Zisk navíc výrazně klesl ze 4,3 miliardy dolarů ve druhém čtvrtletí. Výsledky byly zasaženy úvěrovými ztrátami v hodnotě osmi miliard dolarů. To vyvolalo další pochybnosti ohledně budoucnosti banky, ve které nyní vlastní třetinový podíl americká vláda.

Citigroup patří mezi banky nejvíce postižené úvěrovou krizí a hospodářskou recesí. Stát od vypuknutí krize podpořil Citigroup penězi od daňových poplatníků v celkovém objemu 45 miliard dolarů.

Bílý dům zvažuje prodej svého třetinového podílu v Citigroup - čtěte ZDE

Před rokem: Americká vláda napumpuje do Citigroup 20 miliard dolarů - čtěte ZDE

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru