Televize Prima může mít brzy závažný problém. V dubnu totiž začal vysílat její nový kanál s názvem Prima Cool, jenže podobný název už několik let používá maďarský kabelový operátor IKO Cable. A ten má zaregistrovanou ochrannou známku i pro Česko.

„Napsali jsme oficiální námitku na Úřad pro průmyslové vlastnictví. Ten Primě žádost o registraci jejího názvu zamítl. Na písemné vyjádření čekáme, ale telefonicky nám to už úřad potvrdil. Je to logické, oba názvy Cool by byly na stejnou činnost,“ říká Erika Lužica, zástupce firmy IKO Cable pro Česko. Firma navíc nevylučuje, že se svým kanálem Cool TV bude expandovat i na český trh, kde už nyní provozuje tři kabelové stanice.

„Pokud by TV Prima známku používala, mohlo by to být bráno jako používání zaměnitelného označení, a tudíž porušování práv maďarské společnosti. Ta by měla právo zejména na náhradu škody a přiměřené zadostiučinění, a mohla by žádat, aby Prima kolidující označení přestala používat,“ říká Markéta Peňázová, expertka na soutěžní právo advokátní kanceláře Ambruz & Dark.

Televize Prima zatím nechce spor příliš komentovat a oba názvy považuje za dost odlišné. „Prima COOL je název naší stanice dle licence udělené Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. K žádné kolizi s ochrannou známkou Cool TV nedochází,“ tvrdí Jana Kocová mluvčí Primy.

ctete-v-ctvrtek-530.gif