Šéf společnosti Student Agency Radim Jančura hodlá podat trestní oznámení na tři hejtmany ČSSD. Uvedl to v rozhovoru na rádiu Radiožurnál. Podle jeho slov by se oznámení pro pomluvu mělo týkat hejtmanů Michala Haška z jihomoravského kraje, Radko Martínka z pardubického kraje a hejtmana Olomouckého kraje Martina Tesaříka.

Jančura měl v plánu provozovat regionální vlakovou dopravu. Tento plán byl však zmařen desetiletými smlouvami Českých drah s kraji, které byly nedávno podepsány.

"Všichni tři hejtmané proti nám útočí a mluví o tom, že si vybíráme rozinky, přitom jsme přinesli nabídku pouze na to, co sami chtěli. Tvrdí, že jsme dražší než České dráhy, což není pravda, protože známe ceny Českých drah, které byly uzavřeny minulý týden. Takže nám nezbývá než se bránit. Je to pro pomluvu vůči společnosti Student Agency," řekl pro Radiožurnál ředitel společnosti Radim Jančura.

Trestní podání by mělo být podáno podle informací již zítra.

Kampaň proti ČSSD

Radim Jančura již dříve uvedl, že chce dát až desítky milionů do kampaně, která má před volbami poškodit sociální demokraty.

Rozhořčilo ho, že kraje ovládané ČSSD bez výběrových řízení podepisují desetileté smlouvy s Českými drahami a nechtějí na koleje pustit konkurenci. Podle Jančury tak kraje zbytečně utratí 20 miliard korun.

"Chci to vyzkoušet, tento druh reklamy je pole neorané," říká Jančura. V kampani však bude propagovat i své firmy Student Agency a RegioJet.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru