Na zateplování veřejných budov jsou připraveny další tři miliardy korun, ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí (SFŽP) vyhlásily novou výzvu pro podávání žádostí o podporu z Operačního programu Životní prostředí. Žadatelé o dotace se v páté výzvě mohou hlásit od 1. února příštího roku, informovalo ve středu ministerstvo a SFŽP.

Příjem žádostí o podporu bude ukončen, pokud objem požadované dotace z EU dosáhne u písemně dodaných žádostí jeden a půl násobek určených peněz, tedy 4,4 miliardy korun. "Tento postup byl již několikrát aplikován a přispívá k menšímu počtu odmítnutých žádostí z důvodu vyčerpání alokace a větší jistotě žadatelů," uvedl ředitel SFŽP Petr Štěpánek. "Finanční prostředky na schválené projekty se také rychleji dostanou k žadatelům, což je významné opatření v současné finanční krizi," dodal.

Proplaceno už 6 miliard korun

V rámci Operačního programu Životní prostředí bylo za dva roky jeho existence proplaceno šest miliard korun. Program Životní prostředí tak měl v reálném čerpání největší meziměsíční nárůst proplacených prostředků, uvedl SFŽP.

Operační program Životní prostředí nabízí příjemcům průběžné financování projektů. Příjemce dotací tak může každý měsíc předkládat faktury neuhrazené dodavatelům a fond mu po splnění podmínek garantuje zaslání finančních prostředků do 30 dnů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist