Česká pošta zrušila výběrové řízení na firmu, která bude uklízet její pobočky. Během čtyř let si úklidová společnost měla přijít na přibližně 560 milionů korun.

Důvodem zrušení tendru byly pochybnosti, zda podnik při jeho vypsání postupoval v souladu se zákonem. Vyplývá to z internetového informačního systému o veřejných zakázkách a sbírky rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Zakázku na podzim šetřil antimonopolní úřad, který měl pochybnosti, zda pošta postupovala zákonným způsobem při stanovení technických kvalifikačních předpokladů a dalších zadávacích podmínek. Než však mohl ÚOHS rozhodnout, podnik tendr zrušil a chystá se jej vypsat znovu.

Pošta požadovala, aby průměrná míra fluktuace zaměstnanců úklidové firmy za poslední tři roky nepřekročila 15 procent ročně. Firma také měla mít provozovny ve všech krajích a každá z nich měla disponovat nejméně pěti servisními vozidly.


Česká pošta provozuje kolem 3400 poboček a zaměstnává 36.000 lidí. Za letošní rok očekává tržby okolo 20 miliard korun.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist