Banka rovněž uvedla, že na odměny za loňský rok dala stranou 16,19 miliardy dolarů. To je sice méně, než mnozí očekávali, ale téměř o polovinu více než v předchozím roce. Goldman Sachs se stala hlavním terčem rozhořčení veřejnosti kvůli nadměrným odměnám na Wall Street po příchodu finanční krize, napsala agentura Reuters.
"Nízká míra odměn je reakcí na politický tlak," uvedl analytik Matt McCormick ze společnosti Bahl & Gaynor Investment Counsel. "Výsledky vypadají skvěle," dodal Keith Davies ze společnosti investiční firmy Farr, Miller & Washington.
Ostátní banky zklamaly
Podobnými pozitivními výsledky se nemohly pyšnit další velké americké banky. Třeba Citigroup nebo Morgan Stanley, která zveřejnila výsledky hospodaření ve středu, zklamala očekávání analytiků.
Zisk Morgan Stanley dosáhl ve čtvrtém čtvrtletí 413 milionů dolarů - čtěte ZDE
Bank of America sice splatila státu dluh, její čtvrtletní ztráta se ale zdvojnásobila - čtěte ZDE
Banka JPMorgan má výrazně vyšší zisk, trh ale nenadchla - čtěte ZDE
Například právě Morgan Stanley vydělala ve čtvrtém čtvrtletí dohromady 413 milionů dolarů, tedy 14 centů na akcii. Čekal se přitom zisk 42 centů na akcii - 14 centů tipovali jen ti největší pesimisté.
Nijak oslnivý výkon nepodala ani jedna z největších bank zaměřená na úvěrování drobných klientů Bank of America. Ta ve čtvrtém kvartále prodělala 5,2 miliardy dolarů - tedy dvakrát více než ve stejném období předchozího roku. Ztráta se sice čekala, ale opět o něco nižší, než byla nakonec skutečnost.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist