Služba | Nástup | Cena 1 km | Čekání (1min.) |
Tick Tack | 25,- | 28,- | 5,- |
Tick Tack Premium | 25,- | 19,50 | 5,- |
Radiotaxi AAA | 40,- | 28,- | 6,- |
Radiotaxi na voucher | 25,- | 19,90 | 4,- |
Halo taxi | 40,- | 28,- | 6,- |
Halo taxi (corporate acount) | 25,- | 18,90 | 5,- |
Taxi Praha | 40,- | 28,- | 6,- |
Taxi Praha na fakturu | 30,- | 19,90 | 4,- |
Zdroj: internet
V Praze začnou jezdit tiktající taxikáři, kteří se chystají rozpoutat cenovou válku v nabídce taxislužeb. Již od 3. února v Praze spustí společnost Kurýr nový koncept taxislužby s názvem Taxi Tick Tack.
Firma bude jezdit pouze s bílými vozy Audi A6, taxikáři budou v uniformě a za přistavení vozu budou chtít jen 25 korun a ne čtyřicet, co chtějí konkurenti.
Širší má být i nabídka slevových karet při dlouhodobějším využívání služeb, díky nimž by cena za kilometr jízdy mohla klesnout z 28 korun až na 19,50 koruny.
Nová služba zahájí provoz se šedesáti vozy, během několika týdnů se má jejich počet zvýšit na sto. Každý taxikář si ale musí koupit vůz sám.
"Obávám se, že v současném období ekonomického poklesu nová firma nesežene příliš mnoho řidičů," řekl Jan Beťák, ředitel konkurenční společnosti Halotaxi.
Kdo bude chtít jezdit pro Tick Tack, musí za Audi A6 zaplatit akontaci 170 tisíc korun a pak během let doplatit dalších 680 tisíc korun.
Zastřešující služba Tick Tack bude fungovat jako dispečer. Tento koncept se v Praze osvědčil například u služby AAA Radiotaxi Jiřího Kvasničky.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist