Na tuzemském bankovním trhu pro drobné klienty se brzy objeví nové jméno. Mezi peněžní domy, které Čechům nabízejí možnost vkladů, vedení účtů a také půjčky, míří banka patřící do skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Podle informací z trhu přípravy na expanzi PPF Banky finišují.

Start služeb pro drobné klienty je naplánován už na polovinu letošního roku. Začnou s nabídkou vkladů, s odstupem budou přibývat další produkty.

O PPF Bance jako o dalším hráči na retailovém trhu se začalo mluvit v souvislosti s příchodem nových internetových bank do Česka. V tomto případě však nepůjde o čistě internetovou banku, bude mít i pobočky. Zástupci PPF informace HN nepotvrdili ani nevyvrátili.

"Zprávy z trhu zásadně nekomentujeme. Zkoumáme nejrůznější rozvojové příležitosti, zejména v segmentu retailových finančních služeb, který je jedním z pilířů podnikání skupiny PPF," řekl HN mluvčí skupiny PPF Alexej Bechtin.

Nová aktivita PPF přichází v době, kdy banky po zkušenostech z krize všeobecně posilují aktivity pro drobné střadatele. Mohou tím získat jistější přístup k penězům než na mezibankovním trhu. V případě PPF to souvisí se zájmem vytvořit si zdroj pro financování byznysu skupiny. 

Kellnerova PPF už banku pro drobné klienty měla, ale výdělky eBanky zůstaly za očekáváním, a tak ji PPF v roce 2006 prodala rakouské Raiffeisen. Z bankovních produktů v Česku nabízí lidem nyní úvěry a karty své splátkové firmy Home Credit.

Chystaný vstup nových hráčů na trh spustí v Česku bitvu o vklady. Je to dobrá zpráva pro klienty. Spoření bude výhodnější. Minulý týden už spustila novou banku AXA, která nabízí úrok tři procenta, což je nejvyšší na trhu. strana 20BankyPPF Banka se chystá na drobné střadatele Kellnerova PPF se rozšíří do retailového bankovnictví, klienty začne lákat na výhodné vklady.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru