Dánskému výrobci hraček Lego stoupl v loňském roce čistý zisk o 63 procent na 2,2 miliardy dánských korun (asi 7,6 miliardy Kč). Firmě pomohl vyšší prodej, zvláště v Asii a Evropě.

Tržby firmy loni stouply o 22,4 procenta na 11,66 miliardy DKK. Nejvíce k růstu přispěly dvě klasické řady stavebnic, Lego City a Lego Star Wars. Firma dodala, že měla vysoký prodej na téměř všech trzích, největší byl růst v Evropě a ve většině Asie.

Společnost je optimistická i ve výhledu na letošní rok a očekává další výrazný růst zisku i tržeb.


Společnost Lego vznikla v roce 1932 jako výrobce dřevěných hraček. Celosvětově ji však proslavily až její populární stavebnice z umělohmotných kostiček. Část jejích příjmů tvoří také licenční poplatky z počítačových her.

Hračky Lego se vyrábějí mimo jiné v Kladně. Továrnu rok a půl provozovala singapurská společnost Flextronics, v roce 2008 ji však skupina Lego převzala od Flextronicsu zpět.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru