Poslední dny a týdny se zlato pohybuje naprosto stejně jako pár EURUSD. Klíčový pro zlato tedy bude osud jednotné evropské měny. Pokud budou přicházet nadále negativní nebo rozporuplné zprávy z Evropy a zejména z jihu, můžeme čekat nadále silnější dolar a tedy slabší zlato. To je mimochodem i náš výhled na dnešek. Pro zlato čekáme pokles až na 1086.

Střednědobě máme pro ropu pozitivní výhled, ale čím dál více si všímáme rizik spojených s Čínou a tamní poptávkou. Trhy nadále silně sledují jakékoliv zprávy o domácí poptávce v Číně a administrativních opatřeních. Data o zásobách mají nižší vliv.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru