1/ Cena ropy se opět vydala k hranici 86 dolarů. Zapůsobila nějak včerejší americká makrodata? Jak dnes vidíte vývoj na ropě?

Ropa po den a půl trvajícím oddechovém čase opět zamířila vzhůru, nyní 86,12. Na dnešek máme strategii buy on dips, tedy koupili jsme na 85,95 a čekáme na posun na 86,50.

2/ Zlato se přiblížilo tří měsíčním maximům. Co ale od zlata čekat v příštím týdnu?

Zlato aktuálně posiluje ať na trh dorazí apetit k riziku či averze k němu. S menšími korekcemi postupuje vzhůru od 25/03. Podobně čekáme i na dnešní den.

3/ Dnes se mezi nejztrátovější komodity řadí káva. Jaké faktory cenu kávy ovlivňují?

Káva se významně produkuje pouze v několika zemích světa, navíc tam kde je slabá infrastruktura. Cena je tedy ovlivněna dodávkami a stabilitou dodávek. Pád ceny úterý až čtvrtek byl zapříčiněn očekáváním poklesu poptávky, kdy se očekává, že výrobci cukrovinek chtějí a mohou počkat s nákupy na lepší úroveň.

 

Autor působí jako konzultant SAXO Bank pro Českou republiku

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru