Před zápasem uctili minutou ticha návštěvníci Metrostav Arény polské oběti leteckého neštěstí v Rusku, při kterém zahynul i prezident Lech Kaczyński.

Oba týmy ukázaly, jak jsou na baráž namotovavané. Hned z prvního útoku se snažili chomutovského gólmana Hanuljaka zaskočit Nouza se Sýkorou, na druhé straně se objevil v šanci Kraft, ale Schwarze také nepřekonal. Další možnost hostů měl Hruška, následně při Jindrově vyloučení minul Mikšovic. Vzápětí ujel v oslabení Boháč, a přestože byl faulovaný, dotlačil puk za Hanuljaka a po poradě sudích s videorozhodčím se dočkali domácí vedení.

V osmé minutě nejdříve nevyužil další šanci Hruška, pak se naskytla hostům na minutu přesilovka pěti proti třem, při které ještě Schwarz zabránil ve skórování Kraftovi, ale po 37 vteřinách ukončil výhodu dvou mužů v poli po kombinaci vyrovnáním do prázdné branky Skořepa. Ve 12. minutě ale domácí opět vedli, když se Pabiška natlačil z levé strany před branku a prosadil se blafákem do bekhendu. Za 102 vteřin už to bylo 3:1, když po rychlém brejku po Vrbatově přihrávce zakončil do odkryté branky Gajovský.

První výhru vystřelil Fabuš

Vstup do druhého dějství vyšel šampionovi první ligy a hned po 52 vteřinách po tlaku snížil Procházka. Hosté ožili, ale vyrovnání se nedočkali. Naopak v 27. minutě potrestal Brňákovu chybu Fabuš a Mladá Boleslav vedla opět o dvě branky. Jenže ve 32. minutě využil krátkou přesilovku úspěšnou dorážkou Kraft a Chomutov byl opět na kontakt. V závěru druhé třetiny domácí soupeře sevřeli při Dudově vyloučení, ale Pabiška ani Žabka nezvýšili.

V třetí třetině se hrálo dlouho bez větších šanci, ve 48. minutě kryl Schwarz Mikšovicovu dorážku a svůj tým podržel následně při 87 vteřin trvající přesilovce Chomutova pěti proti třem. Skvěle lapačkou vychytal osamoceného Krafta a poradil si i s Hruškovou pohotovou střelou.

V dalším průběhu domácí pozorně bránili a soupeře, který hrál pak navíc ještě dvakrát v oslabení, do šancí nepouštěli. Při Všetečkově vyloučení ještě Hanuljak chytil Boháčův pokus, ale minutu a půl před koncem definitivně rozhodl Fabuš.