Fotbalisté Příbrami v dohrávce 18. kola první ligy uhráli remízu 2:2 s Mladou Boleslaví, i když ještě čtyři minuty před koncem prohrávali o dvě branky. Na branky hostujících Kúdely a Hrdličky však v 86. a 89. minutě odpověděli domácí střelci Klesa s Huňou a zachránili tak domácím, kteří byli téměř celý zápas horším týmem, alespoň bod. Boleslav, která dnes od 55. minuty hrála bez vyloučeného Kúdely, zůstane šestá, Příbram se o skóre dostala na deváté místo před Liberec.

Příbram sice letos z jedenácti domácích zápasů hned osm vyhrála, ale dnes si vybrala slabší den. Domácí se museli věnovat spíš bránění boleslavských ataků, než spřádání vlastních ofenzivních plánů. Hosté svoji převahu zúročili po půlhodině, Sedláček z levé strany nahrál před velké vápno Kúdelovi, který přízemní ranou poslal hosty do vedení.

Deset minut po přestávce přišla sporná situace, která mohla Boleslav přibrzdit v rozletu. Sudí Kocián vyloučil po mocných protestech hostů autora prvního gólu Kúdelu, který v pozici zavánějící ofsajdem poslal k zemi Šmejkala. Boleslav byla i v početní nevýhodě nebezpečná: v 66. minutě ještě Chramosta po centru střídajícího Poláčka mířil z voleje vedle, ale za dvě minuty tápání ve středu příbramské obrany potrestal bek Hrdlička, který svůj výlet z obrany zakončil přesným a razantním zakončením.

I když se dlouho zdálo, že jsou domácí bezmocní, předvedli v samém finiši velké vzepětí. Nejprve v 86. minutě Příbram povzbudil Klesa, který po nepřímém kopu napálil míč pod břevno a potrestal tak chybu boleslavského brankáře Šedy, který chytil do ruky přihrávku od spoluhráče Poláčka.

Příbram při mohutném náporu nakonec slavila i vyrovnání: Klesa z pravé strany našel centrem Huňu, který přesnou hlavičkou zaznamenal svůj sedmý letošní gól a domácím vykřesal cenný bod. Pro hosty bylo slabou náplastí, že ani devátý zápas s Příbramí za sebou neprohráli.

Dohrávka 18. kola první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 2:2 (0:1) Branky: 86. Klesa, 89. Huňa - 30. Kúdela, 68. Hrdlička. Rozhodčí: Kocián - Slavík, Tacina. ŽK: Plašil, Huňa, Tarczal - Sedláček, Táborský, Rolko, Bořil. ČK: 55. Kúdela (Boleslav). Diváci: 1700.

Příbram: Krbeček - Plašil, Nohýnek, Štochl, Šmejkal - Klesa, Tarczal (69. Fantiš), T. Pilík (57. Borek), Hušbauer - Wágner (86. Rodriguez), Huňa. Trenér: Marko.

Boleslav: Šeda - Kalina, Procházka, Rolko, Hrdlička - Mendy, Kúdela, Sylvestre, Sedláček (62. Poláček) - Táborský (58. Bořil), Chramosta (74. Kulič). Trenér: Stanner.

1. Sparta 24 13 11 0 33:11 50
2. Ostrava 24 14 6 4 38:21 48
3. Jablonec 24 14 5 5 31:23 47
4. Teplice 24 12 8 4 36:23 44
5. Plzeň 24 11 7 6 31:24 40
6. Mladá Boleslav 24 10 5 9 41:33 35