Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v ČR vlastní televizi Nova, snížila v letošním prvním čtvrtletí čistou ztrátu meziročně o pět procent na 42,3 milionu dolarů (zhruba 841,8 milionu Kč). Výnosy firmě o pět procent stouply na 143,6 milionu USD.

Provozní ztráta za dané čtvrtletí poklesla o 52,2 milionu dolarů na 19,1 milionu USD, a je tak v souladu s očekáváním analytiků.

Výše zisku před odpisy, úroky a zdaněním (EBITDA) poklesla v prvním čtvrtletí meziročně o 97 procent, tedy téměř 27 milionů dolarů, na 841.000 dolarů. Plně zředěná ztráta na akcii se snížila o 0,38 USD na ztrátu 0,67 dolaru.

CME působí v šesti zemích střední a východní Evropy. Největšími trhy jsou pro ni český a rumunský, dále má své aktivity v Bulharsku, Chorvatsku, Slovinsku a na Slovensku. Letos se stáhla z Ukrajiny. "Naše bývalé obchodní činnosti na Ukrajině jsou vykazovány pro všechny období jako ukončené činnosti," uvedla dnes firma.

Výsledky za první čtvrtletí roku 2010 naopak zahrnují společnosti Media Pro Entertainment, která je na rumunském trhu přední produkční a distribuční firmou a kterou CME získala na konci loňského roku. V únoru pak CME oznámila, že za 400 milionů dolarů koupí přední bulharskou komerční televizi bTV.


"Nedávným dokončením transakcí na Ukrajině a v Bulharsku jsme konsolidovali vedoucí postavení na všech našich šesti domácích trzích," uvedl prezident a generální ředitel CME Adrian Sarbu. V prvním čtvrtletí podle něj pokračoval pokles výdajů na televizní reklamu, i když už pomaleji. "Střední a východní Evropa se postupně zotaví z krize v první polovině roku 2010 a ve druhé polovině se opět očekává jednociferný růst výdajů na televizní reklamu," doplnil Sarbu.

Akcie CME se obchodují na americkém trhu Nasdaq a na pražské burze. V Praze se s nimi před oznámením výsledků obchodovalo na úrovni těsně nad 650 korunami.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru