Tchajwanský výrobce elektroniky Foxconn Technology Group zvýšil po vlně sebevražd v čínské továrně mzdy místním zaměstnancům o 30 procent. To je mnohem více, než firma původně plánovala.
Základní mzda v čínských továrnách Foxconnu nyní činí zhruba 900 jüanů měsíčně (přes 2760 Kč). Zvýšení mezd má okamžitou platnost. Foxconn uvažoval o zvýšení mezd již několik měsíců, protože po oživení čínské ekonomiky se začala firma potýkat s nedostatkem pracovní síly. Původně firma plánovala růst mezd o 20 procent.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



