Na internetovou mBank byla nařízena exekuce kvůli nezaplacenému dluhu ve výši 2000 korun. Podle usnesení soudu nesmí banka, respektive její vlastník, polská BRE Bank, nakládat se svým majetkem kromě běžné obchodní a provozní činnosti, napsal server Aktuálně.cz.

Exekuci podle serveru nařídil Obvodní soud pro Prahu 2 v důsledku sporu ohledně blokování sporných plateb kartou, který banka letos na jaře prohrála s klientem. Banka tehdy na výzvy soudu k vyjádření žalobce vůbec nereagovala a spor prohrála prakticky jen tím, že se nebránila a neposkytla soudu žádné protiargumenty ke klientovu tvrzení.

Soud už na jaře rozhodl, že banka musí klientovi zaplatit soudní náklady ve výši 2000 korun plus úroky. Protože se mBank klientovi neozvala ani poté a peníze mu neposlala, podal návrh na exekuci.

mBank podniká v Česku pouze jako organizační složka polské BRE Bank, formálně tedy nařízení exekuce a zákaz nakládání s majetkem směřuje proti této mateřské společnosti.

Podle neoficiálních informací ze soudu obdržela mBank rozhodnutí během středy nebo čtvrtka prostřednictvím datové schránky. Nyní běží patnáctidenní lhůta pro možné odvolání proti exekuci, které však nemá odkladný účinek.

Soud pověřil výkonem exekuce Janu Tvrdkovou, shodou okolností prezidentku Exekutorské komory. "Kvůli pouhým dvěma tisícům zatím rozhodně nebudeme blokovat nemovitosti banky," řekla Aktuálně.cz.

Exekutorka zatím zaslala mBank výzvu, aby do 15 dnů dluh klientovi zaplatila.

Podle informací serveru bankovnipoplatky.com již mBanka neobvyklou kauzu vyřešila.


"Rádi bychom Vás informovali, že otázka exekuce, která byla zveřejněná na stránce Aktualne.cz, byla vyřešena. Dlužná částka byla vyplacena ještě před nabytím právní moci rozhodnutí soudu, takže věc je uzavřená. Potvrzuje to, že mBank kdy reaguje rychle a striktně respektuje právo a rozhodnutí soudu.

Chtěli bychom zdůraznit, že užívání služeb mBank a jejích produktů je bezpečné pro každého klienta. Poskytujeme služby moderního internetového bankovnictví pro více než 3 milióny lidí v České republice, na Slovensku a Polsku," je podle informací serveru bankovnipoplatky.com oficiální stanovisko mBanky. 

Exekuce na tuzemskou mBank končí, banka uhradila klientovi dlužnou částku ve výši dvou tisíc korun. Banka musela zaplatit také náklady exekuce, uvedla Česká tisková agentura.

 

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist