Brno má další leteckou linku. Nízkonákladový dopravce Wizz Air spojí Brno s anglickým Lutonem. Potvrdil to ředitel brněnského letiště Tomáš Plaček. Firma bude létat z Brna na londýnské letiště Luton pravidelně od poloviny prosince ve večerních časech. Zpočátku pouze dvakrát týdně, od ledna se frekvence letů zvýší na tři týdně. Vyplývá z letového řádu zveřejněného na webu Wizz Airu. Ceny jednosměrné letenky začnou na 337 korunách včetně všech poplatků.

"Jsme velmi potěšeni, že se nám v České republice podařil udělat další krok v expanzi naší společnosti. Zatímco některé letecké společnosti zaznamenaly pokles klientely a musely omezit, nebo dokonce zavřít některá spojení, uvedení nové linky na trase Brno - Londýn-Luton je pro nás důkazem, že jdeme tou správnou cestou," uvedl Attila Dankovics, vedoucí marketingu a veřejných vztahů Wizz Air, v tiskové zprávě.

Dopravce současně navýší i frekvence letů do Londýna z Prahy. Od konce října bude létat na letiště Luton devětkrát týdně, mezi 19. prosincem a 9. lednem dokonce jedenáctkrát týdně. Wizz Air z Prahy létá od února 2009. Firma je největším nízkonákladovým přepravcem ve střední a východní Evropě. Poskytuje služby na více než 150 trasách ve 21 zemích. V posledních 12 měsících přepravila přes 8,5 milionu cestujících.

Wizz Air bude na nové lince konkurovat další nízkonákladové společnosti, kterou je irský Ryanair. Ten nedávno oznámil posílení své linky do Londýna na sedm letů týdně. Ryanair bude také od listopadu létat z Brna do destinace Bergamo-Milán.

Z letiště v Brně-Tuřanech letos létaly čtyři pravidelné linky, a to do Prahy, Londýna, Zadaru a Moskvy. Linka do Moskvy byla letos posílena, létá již třikrát týdně. Novinkou je letní spojení do chorvatského Zadaru, které spustila společnost Job Air. Pravidelnou linku do Prahy nedávno zrušily ČSA. Od listopadu ji bude obsluhovat ostravská firma JOB AIR - Central Connect Airlines (CCA).