Společnost CS Cargo najala banku J. P. Morgan, která má skupinu připravit na vstup na burzu. K tomu by mohlo dojít v druhé polovině příštího roku. Jde tak o další potenciální firmu, která by mohla rozšířit rodinu titulů na pražské burze.

V poslední době avizovaly plán vstupu na burzu také technologická společnost AVG nebo sázková společnost Fortuna. Ta by podle LN mohla vstoupit na burzu již letos. Již více než rok se čeká, zda svůj vstup realizuje Československá obchodní banka (ČSOB)

J. P. Morgan má CS Cargu pomoci s přípravou financování akvizičního programu skupiny, jehož cílem je
upevnit postavení skupiny na evropských trzích, posílit synergie v oblasti různých druhů logistických služeb a zároveň maximalizovat tržní hodnotu skupiny před zamýšleným vstupem na kapitálové trhy.

"Zvažujeme, že akcie skupiny by mohly být v budoucnu obchodovány na burzách v Praze, Londýně, případně též ve Varšavě. Mohlo by k tomu dojít již v druhé polovině příštího roku, naše rozhodnutí bude ovšem záviset na konkrétní situaci na kapitálových trzích i na tom, zda budeme v danou chvíli dostatečně připraveni,“ uvedl k tomu Martin Veselý, člen představenstva CS Cargo Group.

Skupina CS Cargo působí v České republice, na Slovensku a v Polsku a společnosti, které ji tvoří, zaznamenaly v prvním pololetí meziroční růst tržeb o 23,2 %. O možném budoucím vstupu společnosti na burzu se mluvilo poprvé už na konci roku 2007.

"Zájem emitentů je dobrým znakem, že krize na kapitálovém trhu se chýlí ke konci, a myslím si, že dobře připravená emise může být úspěšná," shrnul pro LN vyhlídky nováčků na pražské burze její generální ředitel Petr Koblic.