Když se hovoří o hybridních autech, většina lidí si představí ekologický vůz s malou spotřebou. V dnešní době existuje hned několik druhů hybridních motorů, ale ne všechny slouží k úspoře paliva. Elektromotor totiž může autu přinést i další výhody - třeba lepší akceleraci.

Hybridní elektromobily od roku 1997, kdy Toyota u svého Priusu zavedla do masové výroby, přestaly být pouťovou atrakcí - kolotočem, který na pár okamžiků vzruší, ale praktický význam nemá. 

Postupem času je zařazují do svého rejstříku všechny automobilky, přičemž na čele jsou japonští výrobci.

"V současné době je to trend, který je i výrazně podporovaný politiky i vládami, a to jak morálně, tak i finančně. Podíl elektromobilů ve vozových parcích výrazně poroste. Je to alternativní pohon s největším potenciálem," uvedl nedávno v rozhovoru pro HN Martin Jahn, který se od října stane novým šéfem prodeje aut pro firemní klientelu koncernu Volkswagen.

A jaké jsou tedy nejčastější technická řešení hybridů? Podívejte se.

 

Jak fungují a co umějí hybridy

MILD HYBRIDFULL HYBRIDPLUG-IN HYBRIDELECTRIC HYBRID
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru