Česká pošta vypsala v průběhu posledního měsíce tendry za více než za miliardu korun. Náklady na úklid budov pošty na čtyři roky spolknou 440 milionů. Na čtyři roky je vypsána i zakázka na železniční přepravu zásilek za 206 milionů korun. Za dalších 200 milionů nakoupí pošta nábytek. Firma vypsala i nové výběrové řízení na dodávky automobilů za 175 milionů. Informoval o tom deník E15.

Předchozí tendr na nákup automobilů za 300 milionů Kč zrušil antimonopolní úřad letos v dubnu kvůli chybám v zadávací dokumentaci. Pošta například nebrala při stanovení předpokládané ceny v potaz množstevní slevy. V novém tendru počítá se 175 miliony, za které chce pořídit tři sta padesát vozidel na operativní leasing. "Tato vozidla Česká pošta potřebuje kvůli obnově zastarávající části flotily dodávkových automobilů," řekla E15 mluvčí pošty Marta Selicharová.

Pošta se také vybaví designovým nábytkem za 150 milionů Kč. "Jde o nábytek pro pobočky a veřejnost a zapadá do nové strategie firmy stát se moderní firmou ve vztahu k zákazníkům," řekla deníku Adéla Králová, jež má ve firmě výběrové řízení na starosti. Židle, stoly či přepážky by měly dodat tři vybrané firmy.

Podle Selicharové je však snaha za tendry ušetřit. "U stávajících smluv jsme našli potenciál snížit ceny za odebíraný nábytek, proto se Česká pošta rozhodla vypsat nové tendry," vysvětlila mluvčí. To se má týkat i zakázky za 50 milionů Kč na dodávky kancelářského nábytku, které ale zajistí pouze jedna společnost.

Pošta v současnosti čelí kritice za nákup luxusních uniforem pro své zaměstnance za čtvrt miliardy. Kauzu zveřejnila Mladá fronta Dnes. Za necelou čtvrtmiliardu koupila i dvě barevné tiskárny, jejichž celková produktivita je 32 milionů vytisknutých stránek za měsíc.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru