Josef Bernard (46) začal pracovat v plzeňské Škodovce hned po škole jako dělník. Později působil jako technik, mistr a personální ředitel jedné z dceřiných společností ŠKODA. Od roku 2002 byl personálním ředitelem Škody Holding a později jejím výkonným ředitelem. Mimo to zastával řadu funkcí v představenstvech a dozorčích radách společností v rámci skupiny ŠKODA. Mimo tuto skupinu byl členem Rady vlády pro řízení lidských zdrojů, předsedou dozorčí rady zdravotní pojišťovny Metal Aliance a doposud zastává pozici člena správní rady Techmania Science Centre v Plzni.

Bernard vystudoval Střední odborné učiliště Škoda a vysokoškolské vzdělání získal později na Open University. Absolvoval postgraduální studium na Vysoké škole ekonomické v Praze.

"ŠKODA TRANSPORTATION v uplynulých letech vyvinula kvalitní produkty a spolu s partnerskými firmami zajišťuje kompletní proces výroby, od vývoje, přes realizaci, až po finální homologaci. V následujících letech chceme využít potenciálu, který naše kolejová vozidla a trolejbusy mají, a posílit naši přítomnost na zahraničních trzích,“ říká ke svým úkolům ve funkci generálního ředitele Josef Bernard.

Jeden ze spolumajitelů ŠKODA TRANSPORTATION a dosavadní generální ředitel Tomáš Krsek bude nadále vykonávat pozici předsedy představenstva.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist