Maďarský parlament schválil 98procentní zdanění odstupného pro manažery firem vlastněných státem nebo samosprávou. Daň se bude platit i zpětně za období od 1. ledna 2005, uvedla agentura APA. Parlament rozhodl o dani bezprostředně poté, co v úterý změnil pravomoci ústavního soudu a omezil jeho možnosti rušit zákony dotýkající se daní a rozpočtu.

Daň se bude týkat manažerů a vrcholných představitelů veřejné správy, kteří dostali odstupné vyšší než dva miliony forintů (177 tisíc korun). Platit ji budou i obyčejní zaměstnanci, jejichž odstupné dosáhlo výše nejméně 3,5 milionu forintů (310 tisíc korun).

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se