Ekonomický tým amerického prezidenta Baracka Obamy opouštějí další dva členové. Bílý dům oznámil, že náměstek ministra financí Michael Barr odchází do akademické sféry. Už v pondělí se podle agentury Reuters rozhodla opustit administrativu i Obamova ekonomická poradkyně Diana Farrellová.

Barr měl na ministerstvu financí na starosti finanční instituce. Podle ministra Timothyho Geithnera sehrál důležitou roli při prosazování nových pravidel regulace bankovního sektoru. Nyní se Barr vrátí na právnickou fakultu Michiganské univerzity, odkud do americké administrativy odešel.

Farrellová patřila do týmu Obamových ekonomických poradců, který vedl Lawrence Summers. Ten už v září oznámil odchod ze své pozice a návrat do akademického prostředí.


Obama v posledních měsících přišel o řadu ekonomických poradců. Kromě Summerse oznámili odchod například náměstek ministerstva financí pro ekonomickou politiku Alan Kruger, rozpočtový ředitel Bílého domu Peter Orszag či šéfka prezidentovy Rady ekonomických poradců Christina Romerová.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru