TOP 10 roku 2010

 

1. Škoda Auto

2. ČEZ

3. Agrofert Holding

4. Kooperativa

5. RWE Transgas

6. Best

7. Allianz

8. Vítkovice Holding

9. Škoda Transportation

10. Severočeské doly

 

V letošní anketě Českých 100 nejlepších zvítězila automobilka Škoda Auto, která tak v čele žebříčku nahradila energetickou společnost ČEZ. Ta skončila na druhém místě. Třetí se umístil Agrofert Holding. Výsledky poskytl organizátor soutěže, kterým je občanské sdružení Comenius.

V první desítce se na dalších místech umístily Kooperativa pojišťovna, RWE Transgas, Best, Allianz pojišťovna, Vítkovice Holding, Škoda Transportation a Severočeské doly.

V rámci soutěže jsou vyhlašovány i nejlepší firmy v jednotlivých odvětvích. V cestovním ruchu a hotelnictví zvítězila i letos CK Exim Tours, v informačních a komunikačních technologiích opět Dell Computer, v dopravních stavbách a stavebnictví Hochtief, ve výrobním družstevnictví Autodružstvo Praha a v zemědělství a potravinářství Agrodružstvo Lhota pod Libčany.

Z oblasti zdraví - vzdělání - humanita se na první příčce umístila Česká televize. V kategorii dynamický růst se na špici umístila společnost Ave CZ odpadové hospodářství, za invenci-nasazení-export-zisk získala první místo firma Baest. Titul Lady Pro získala předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová a Gentleman Pro generální ředitel Bohemia Sekt Josef Vozdecký.

Cílem soutěže je zviditelnit v Česku registrované firmy z co možná nejširšího spektra ekonomických aktivit. Navržený podnik musí platit v Česku daně, mít nejméně 20 zaměstnanců a vykázat roční tržby vyšší než 30 milionů korun.