Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto rozšíří řadu Fabia o model Monte Carlo. Ten bude nabízen v provedení hatchback a bude standardně vybaven sportovním podvozkem.

Akční model, který přichází u příležitosti výročí 110 let motosportu, přináší dynamický vzhled s černými doplňky a interiérem RS. První představení veřejnosti proběhne na lednové rallye Monte Carlo, výstavní premiéra pak na ženevském autosalonu.

Sportovně laděný model Fabia Monte Carlo připomíná úspěchy značky Škoda Auto na poli motorsportu a poprvé se představí veřejnosti na stejnojmenné rallye, kde dosáhl závodní speciál Fabia S2000 vynikajících výsledků: čtvrté místo v roce 2009 při debutu ve své kategorii a druhé, třetí a páté místo v roce 2010.

"Model Fabia Monte Carlo charakterizuje černě lakované plastové lemování spodní části karoserie, černá střecha a kryty zpětných zrcátek, černá mřížka chladiče a zatmavené světlomety. Černý lak dostanou i kola z lehké slitiny Comet o průměru 16 palců," uvedl Evžen Krauskopf, mluvčí automobilky.

Interiér je možné zvolit v černém provedení nebo v kombinaci černé s červenými středy sedadel a výplněmi dveří. Obě varianty mají černé čalounění střechy, sportovní sedadla, malý kožený paket (volant potažený perforovanou kůží s červeným obšitím, madlo ruční brzdy a manžeta řadicí páky - pro interiér v červené barvě taktéž s červeným obšitím), lišty na prazích a kovové kryty pedálů.

Výbava vychází z verze Ambiente a v závislosti na trhu se bude novinka prodávat s motory 1,2 HTP/44 kW, 1,2 12V HTP/51 kW, 1,4 16V/63 kW a 1,2 TDI CR/55 kW, 1,2 TSI v obou výkonových variantách (63 kW a 77 kW) a 1,6 TDI o výkonech 55 kW, 66 kW a 77 kW.

Všechny modely Fabia Monte Carlo budou vybaveny mechanickou převodovkou a zákazníci je mohou objednávat od února 2011.