Ve Spojených státech se dnes brzo ráno místního času začal prodávat očekávaný nový tablet iPad 2 od společnosti Apple. Zatím jej lze objednávat na internetu, do kamenných obchodů se dostane až pozdě odpoledne místního času.

Počáteční údaje ale ukazují, že je o tablet zájem. Zatímco u prvních objednávek se dnes ukazovala doba dodání několik dní, nyní se již zákazníci dozvědí, že si na nový iPad počkají dva až tři týdny.

V obchodech si lidé budou dnes moci v USA iPad 2 koupit od 17:00 místního času. V tu dobu začnou prodávat iPad 2 i maloobchodní partneři Applu, kteří již prodávají první iPad, tedy řetězce Best Buy, Target a Wal-Mart Stores. Zařízení bude také k dostání u operátorů AT&T a Verizon Wireless.

Odborníci oslovení agenturou Bloomberg očekávají, že by Apple během prvního víkendu prodeje nového výrobku mohl prodat až 600.000 iPadů 2. Pokud by se předpovědi vyplnily, šlo by o lepší výsledek než v případě původního iPadu. Toho se během prvních 24 hodin prodeje loni v dubnu prodalo 300.000 kusů.

iPad 2 je lehčí, tenčí a rychlejší než jeho předchůdce. Nově má také dvě kamery. Výdrž na baterii a rozlišení displeje zůstávají stejné. Nemění se ani ceny. Základní verze iPadu se opět bude prodávat za 499 dolarů plus daň.

Sázka na iPad Applu vychází

Apple si od nového iPadu hodně slibuje. Přístroje se loni od uvedení na trh v dubnu prodalo téměř 15 milionů kusů a představoval 17 procent tržeb společnosti.

Šéf Applu Steve Jobs, který překvapil svět přítomností při představování iPadu 2, při prezentaci prohlásil, že nedávno Apple prodal stomiliontý iPhone a vývojáři si díky aplikacím pro iPhone a iPad vydělali dohromady už dvě miliardy dolarů. Tablet, telefon a hudební přehrávače také tvoří drtivou většinu příjmů Applu.

Letos by podle některých odhadů číslo o počtu prodaných tabletů mohlo přesáhnout 30 milionů. Firma si tak zřejmě nadále udrží drtivý náskok před konkurencí.

Češi si počkají ještě týden

V Česku stejně jako v dalších 25 zemích by měla být novinka dostupná na konci března. Podle zdrojů HN se od konce listopadu v tuzemsku prodalo přibližně dvanáct tisíc iPadů, dalších až třicet tisíc si jich lidé ale dovezli sami z USA či západní Evropy, kde byl tablet dostupný o několik měsíců dříve.

Letos se může prodat až padesát tisíc iPadů i iPadů 2. Místním distributorům zcela jistě pomůže to, že Apple dodá tablet do České republiky jen pár dní po oficiálním zahájení prodeje ve Spojených státech, a nebude tak důvod si tablet dovážet ze zahraničí.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist