Je nepřijatelné, aby jednání za Sazku nyní vedl předseda představenstva a generální ředitel Aleš Hušák. Na středeční tiskové konferenci to řekl místopředseda představenstva Sazky a předseda Autoklubu ČR Roman Ječmínek.
Za současnou situaci společnosti podle něj může chybné jednání jejího vedení, obrovské dluhy společnosti prý bylo možné řešit daleko dříve. Autoklub drží v Sazce čtyři procenta akcií.
"Hušák by měl přestat hrát šachové hry. Jeho zájmy se rozešly se zájmy většiny akcionářů," řekl Ječmínek. K jednání za Sazku s věřiteli podle Ječmínka Hušák pověřen nebyl a ze strany Autoklubu ani nebude.
S tímto názorem se ztotožňují Český olympijský výbor, Česká obec sokolská, Občanské družení Orel a Sdružení sportovních svazů, dodal. Ječmínek počítá s tím, že se řady akcionářů, kteří s jednáním Hušáka nesouhlasí, ještě rozšíří.
Sazka je od úterý rozhodnutím soudu v úpadku. Sazka může nakládat s majetkem do výše půl milionu korun. Větší částky musí schválit insolvenční správce, kterým byl jmenován Josef Cupka. Podle mluvčího Jana Tuny Sazka nadále přijímá sázky a vyplácí výhry.
Tuna v reakci na vystoupení Ječmínka uvedl, že se s jeho vyjádřeními musí nejprve detailně seznámit a pak na ně může reagovat. "Co je ale nutné zdůraznit, že PaeDr. Ječmínek je dlouholetým mužem číslo dvě ve vedení Sazky, dlouhá léta byl a dnes ještě stále je nejen místopředsedou představenstva Sazky, ale také přímo zástupcem generálního ředitele, tedy člověkem s pravomocemi a zodpovědností z toho vyplývajícími," konstatoval Tuna.
Soud zatím nestanovil způsob řešení úpadku; má na to lhůtu do tří měsíců od rozhodnutí o úpadku. Soud vyzval věřitele, kteří dosud nepřihlásili své pohledávky, aby tak učinili do 30 dnů.
Zatím se předpokládá, že soud povolí reorganizaci Sazky. Společnost by tak nadále fungovala podle soudem schváleného plánu, na jehož vypracování se obvykle podílejí věřitelé, dlužník i insolvenční správce.
V insolvenčním rejstříku by se dnes měl objevit výstup z úterního jednání prozatímního věřitelského výboru Sazky. Ten tvoří největší věřitelé firmy, a to společnost Moranda, firma Siderius, společnost KKCG Structured Finance, GTECH Corporation a Česká spořitelna. Výbor jednal o možnosti úvěru 2,5 miliardy Kč pro Sazku od společnosti Gladiolus. Tu spoluvlastní společnosti Penta a E-Invest Martina Ulčáka.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist