Evropská centrální banka (ECB) v souladu s očekáváním analytiků zvyšuje sazby z historického minima z úrovně 1.00 % o 25 bps na úroveň 1.25 %.

Měnový pár EUR/USD po zprávě o prvním utažení měnové politiky ECB skoro po dvou letech osciluje stále poblíž 1.4280. Trh do kurzu v zásadě započetl očekávání zvýšení sazeb. Dále bude důležitá tisková konference ECB ve 14:30 h, kde bude o dalším vývoji peněžního, dluhopisového i devizového trhu mluvit šéf evropské centrální banky J. C. Trichet. Je možné, že Trichet zmíní další možné zvyšování úrokových sazeb a to až na 1.75% do konce letošního roku a na 2.50 % v průběhu příštího roku 2012. To by mělo být pro evropskou měnu silným impulsem.

Zároveň dnes zasedala Bank of England, která ponechala úrokové sazby v souladu s očekáváním na úrovni 0.50% a program odkupu aktiv v rozsahu 200 miliard GBP.

 

Autor působí ve forex společnosti fxstreet.cz

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru