Německý výrobce nákladních vozů MAN představí tento týden své plány na zahájení výroby v ruském Petrohradu. Generální ředitel MAN Georg Pachta-Reyhofen má ve čtvrtek podepsat investiční dohodu s vládou Petrohradu. Píše o tom v pondělí list Financial Times s odvoláním na zdroje blízké situaci.

Nový závod bude montážní a využije již existující zařízení. To umožní automobilce rychlé spuštění výroby, napsala agentura Reuters.

MAN loni hospodařil s čistým ziskem 722 milionů eur (17,6 miliardy korun) po ztrátě 258 milionů eur v předchozím roce, kdy výsledky zasáhla světová hospodářská krize. Tržby společnosti loni stouply o 22 procent na 14,7 miliardy eur. Letos počítá firma s jejich nárůstem o sedm až deset procent.

Ve firmě MAN vlastní podíl téměř 30 procent největší evropská automobilka Volkswagen. Kromě nákladních vozů vyrábí MAN autobusy, naftové motory a turbiny.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru