Společnost CPI, druhý největší vlastník nájemních bytů v zemi, chystá tisíce žalob kvůli sporům o navýšení činží od letošního roku. Z více než osmi tisíc bytů, v nichž CPI loni skončila regulace nájemného, se na nových podmínkách firma dohodla zatím jen s třetinou nájemníků.

CPI vlastní v patnácti městech téměř 13 tisíc bytů, deregulace loni skončila pro 7 950 z nich. CPI nabízí jejich obyvatelům dodatky k nájemním smlouvám, v nichž stanoví nové nájemné na příští tři roky. Do roku 2013 se chce dostat na tržní ceny, jejich výši si stanovila znaleckými posudky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se