Majitelé tří velkých společností, které na internetu provozují karetní hru poker, byli v USA obvinění z ilegálních praktik a bankovních podvodů v řádech miliard dolarů. Jedenáct osob, mezi nimiž jsou majitelé společnosti Full Tilt Poker, Absolute Poker a PokerStars, bylo v New Yorku obžalováno z porušování amerických zákonů zakazujících hazardní hry na internetu.

Prokuratura podle agentury Reuters rovněž proti obviněným vznesla žalobu kvůli praní špinavých peněz a vymáhá pokutu ve výši tři miliard dolarů (50 miliard korun). Obviněné společnosti, kterým soud také zabavil webové adresy v doméně ".com", mají podle soudních dokumentů sídlo mimo území USA.

Obvinění udržovali ve 14 zemích 75 bankovních účtů a miliardové výnosy z hazardních her do nich podle obžaloby poukazovali přes třetí společnosti.

Dva z obviněných byli zadrženi v pátek v Las Vegas, jeden se má k soudu ohlásit sám a osm ostatních se zdržuje mimo USA. Devětatřicetiletý Raymond Bitar z firmy Full Tilt Poker a čtyřiašedesátiletý Isai Scheinberg ze společnosti PockerStars jsou obžalováni z nezákonného provozování internetových her v USA, obdobnému obvinění čelí i jednatřicetiletí Brent Beckley a Scott Tom, majitelé firmy Absolute Poker.

Zatykače jsou součástí razie amerických justičních orgánů proti internetovému hazardu, který je v USA nezákonný od roku 2006. Mimo zákon byl postaven přesto, že řada zákonodárců se pokoušela internetové hry legalizovat v naději, že státní pokladna na daních získá miliardy dolarů.

Americké webové stránky tří postižených společností jsou nedostupné a místo nich se zobrazuje prohlášení amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) o zákazu hazardních her online. České stránky zablokovány nejsou.

Podle agentury AP dnes společnost PokerStars vydala prohlášení, v němž svým klientům v USA oznamuje zastavení finančních operací a sděluje, že pro hráče mimo Spojené státy zůstala služba dostupná. Obdobné prohlášení vydala i firma Full Tilt Poker.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist