Bývalí členové spotřebního družstva Včela neuspěli ve středu u Městského soudu v Praze se žalobou, aby zneplatnil veškeré valné hromady družstva, které ještě v roce 1997 ovládali. Pokud by uspěli, měli by šanci, aby se jim vrátil jeho majetek za zhruba čtyři miliardy korun, o které je divokým převzetím družstva připravil finančník Radovan Vítek.
Za neúspěch si přitom mohou družstevníci sami: nenajali si advokáta a promeškali všechny lhůty, během nichž mohli valné hromady, při nichž přišli o svůj podíl v družstvu, u soudu napadnout.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










