Ministerstvo financí v květnu pošle na účty stavebních spořitelen 5,2 miliardy korun. Jde o původně padesátiprocentní zdanění státní podpory, které Ústavní soud minulý týden zrušil. Informoval o tom mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.

Další zhruba miliardu korun MF vyplatí v následujících měsících. V dubnu MF již vyplatilo 5,2 miliardy korun. Stavební spořitelny by následně měly peníze připsat na účty klientů, dosud obdržené prostředky již na účty převedly.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se