Ministerstvo financí v květnu pošle na účty stavebních spořitelen 5,2 miliardy korun. Jde o původně padesátiprocentní zdanění státní podpory, které Ústavní soud minulý týden zrušil. Informoval o tom mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.
Další zhruba miliardu korun MF vyplatí v následujících měsících. V dubnu MF již vyplatilo 5,2 miliardy korun. Stavební spořitelny by následně měly peníze připsat na účty klientů, dosud obdržené prostředky již na účty převedly.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




