Mexická centrální banka nakoupila během února a března téměř sto tun zlata. Země se tak snaží zabezpečit proti riziku slábnoucího dolaru, píší Financial Times.

Podle listu jde největší měsiční nákup zlata některou centrální bankou za deset let. O nákupu informují internetové stránky banky a statistika Mezinárodního měnového fondu.


Na konci ledna přitom ve zlatých rezervách mělo jen 6,84 tuny kovu.Téměř patnáctinásobným zvýšením objemu rezerv se Mexiko posunulo na 33. příčku největších držitelů zlata.

 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se