Slovenské ministerstvo obrany týdeníku Ekonom potvrdilo, že neuskutečnilo a v dohledné době ani neuskuteční žádný společný nákup obrněných vozidel Iveco s Českou republikou. »Vzhledem k tomu, že ministerstvo obrany nedisponuje volnými zdroji pro pořízení těchto vozidel, nevyvíjí v této věci žádnou aktivitu,« uvedl mluvčí ministerstva Lukáš Milan.

Právě tvrzení, že Česko a Slovensko budou vozidla kupovat společně, byl hlavním argumentem, kterým české ministerstvo obrany pod vedením Martina Bartáka koncem roku 2009 obhajovalo nákup 90 Ivec za 3, 6 miliardy bez otevřené soutěže.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se