Slovenské ministerstvo obrany týdeníku Ekonom potvrdilo, že neuskutečnilo a v dohledné době ani neuskuteční žádný společný nákup obrněných vozidel Iveco s Českou republikou. »Vzhledem k tomu, že ministerstvo obrany nedisponuje volnými zdroji pro pořízení těchto vozidel, nevyvíjí v této věci žádnou aktivitu,« uvedl mluvčí ministerstva Lukáš Milan.
Právě tvrzení, že Česko a Slovensko budou vozidla kupovat společně, byl hlavním argumentem, kterým české ministerstvo obrany pod vedením Martina Bartáka koncem roku 2009 obhajovalo nákup 90 Ivec za 3, 6 miliardy bez otevřené soutěže.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






