Největší americká automobilka General Motors v letošním prvním čtvrtletí více než ztrojnásobila čistý zisk na 3,2 miliardy dolarů (zhruba 52 miliard Kč) z 900 milionů dolarů před rokem. Oznámila to ve čtvrtek firma. Výsledky byly podpořeny oživením na domácím trhu a silným prodejem v Asii.
GM byla zisková již páté čtvrtletí za sebou. Tržby společnosti stouply na 36,2 miliardy dolarů z 31,5 miliardy před rokem. Překonaly tak očekávání analytiků, kteří je podle agentury Reuters odhadovali na 35,6 miliardy dolarů.
Toyota čeká kvůli zemětřesení propad celoročního zisku o třetinu - čtěte ZDE
Volkswagen investuje 2 miliardy do nové lisovny na Slovensku. Přijme stovku lidí - čtěte ZDE
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












