Martin Dvořák, generální ředitel pražského Dopravního podniku, stále posiluje svoji pozici. V pátek byl jmenován i do čela představenstva této klíčové komunální firmy. Týdeníku Ekonom to potvrdil sám Dvořák.

Od minulého pátku figure přitom už také jako předseda představenstva Hospodářské komory hlavního města Prahy. »Je to ocenění i příležitost, jak mít vliv na pražský byznys,« potvrdil Dvořák.

V hlavním městě se ročně protočí jen ve veřejných zakázkách miliardy korun. Některé projekty jsou přitom kontroverzní, jako tunel Blanka nebo Opencard.

Čtyřicetiletý Dvořák sám nyní zažívá velký comeback. Ještě před loňskými volbami připouštěl, že nemusí vydržet ani na svém postu v Dopravním podniku. Měl neshody s tehdejším primátorem Pavlem Bémem z ODS.

Martin Mařík, týdeník Ekonom

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru