„Dáváme vládě čas do 10. června. Potom přistoupíme k razantnějším akcím, jako jsou například stávky,“ řekl HN předseda odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša. „Kdyby šlo jen o režijní jízdenky, tak by to nebyl takový problém, ale nám vadí desítky dalších věcí,“ dodal s tím, že hlavním problémem je penzijní reforma, kterou už odmítají i zaměstnavatelé.

Rušení výjimek je pro odboráře citelné i z toho důvodu, že Kalousek navrhuje zrušení možnosti odečtení odborových příspěvků od základu daně. Celkem se dnes jedná o roční úsporu maximálně v řádu stokorun. I o ni by však odboráři měli přijít.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se