Majitelé solárních elektráren začali vymáhat náhrady za ušlý zisk způsobený mimořádným zdaněním jejich tržeb. Advokátní kancelář Glatzová & Co doručila ministerstvu financí sedmdesát tzv. iniciačních dopisů, kterými v zastoupení svých klientů zahájila spory s Českou republikou.
Výši škody zatím majitelé elektráren nechtějí specifikovat. Kdyby totiž začali mluvit o konkrétní částce, mohla by to protistrana využít v arbitrážním řízení.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



