Tisíce Řeků pobírají penzi léta po smrti. Předlužená země tak přichází ročně o miliony eur.

Řekla to v pondělí řecká ministryně práce Louka Katseli v rozhovoru pro deník Ta Nea. Přislíbila, že vláda proti zpronevěře peněz ze sociálního pojištění zakročí. Ministerstvo prý v současné době prověřuje podezřele vysoké počty obyvatel starších sto let, kteří stále pobírají penzi.

Kontrola dat ukázala, že asi 4500 zesnulých státních zaměstnanců nadále dostávalo penze a připravili tak daňové poplatníky každý rok o více než 16 milionů eur (390 milionů korun).

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se