Pražští policisté byli ve středu v budově loterijní společnosti Sazka, kam je povolal podle policejní mluvčí Andrey Zoulové insolvenční správce firmy Josef Cupka.
Hušákovi lidé prý chtěli odstěhovat mezi osobními věcmi bývalého ředitele asi stovku uměleckých předmětů. Podle informací České televize mělo jít hlavně o vzácné obrazy.
"Mělo dojít ke stěhování některých věcí ze společnosti, se kterými správce nesouhlasil," řekla mluvčí. Když policie na místo dorazila, spor byl již vyřešen. Podle Aleše Hušáka, kterého Cupka odvolal v úterý z funkce generálního ředitele Sazky, byly předmětem sporu jeho soukromé věci.
"Vzhledem k tomu, že měl insolvenční správce Sazky Cupka důvodné podezření, že je nakládáno s hodnotnými předměty, které jsou součástí majetkové podstaty Sazky, učinil veškeré kroky k zajištění ochrany majetku společnosti a povolal proto do sídla firmy i Policii ČR," uvedla Cupkova mluvčí Lenka Tichá.
Hušák tvrdí, že šlo výlučně o věci v jeho osobním vlastnictví. "Po dohodě s Cupkou dnes zaměstnanci dceřiné společnosti Sazky měli odstěhovat moje soukromé věci z mé kanceláře ve společnosti. U všeho byl pověřený pracovník odboru správy majetku Sazky, který potvrdil, že jde o věci v mém osobním vlastnictví. Vůz s těmito věcmi neopustil budovu Sazky, a Cupkovi lidé přivolali policii. Sám se přitom nenacházím v budově Sazky, ale na Moravě. Je jasné, že vše je součástí sílící diskreditační kampaně proti mé osobě," sdělil Hušák.
Hušák by mohl přijít i o mzdy z předchozích let. Kvůli souběhu funkcí - čtěte ZDE
Hušákův pád: Bývalý šéf Sazky posílá maily ze Seznamu a jen jeho mluvčí je "pravý" Tuna - čtěte ZDE
Hušák ale podle Tiché zásadně porušil dohodu, podle níž jeho soukromé předměty, které si bude chtít z budovy odnést, budou nejprve zaprotokolovány. Místo toho se bez vědomí správce či jiného člena jeho týmu pokusil z budovy společnosti odvézt více než stovku uměleckých děl a dalších věcí.
Zaměstnanci Sazky, kteří byli údajně pověřeni Hušákem, aby věci z budovy odvezli, nebyli schopni jakkoliv prokázat, že jde o jeho soukromý majetek. Bylo tedy povinností insolvenčního správce zamezit takovému kroku až do dalšího vyjasnění, podotkla.
Výkonný šéf týmu insolvenčního správce Marek Biely v úterý omezil Hušákovi vstup do budovy Sazky. Zůstal mu jen omezený přístup do vymezených prostor.
Hušák chystá odvolání proti konkurzu na Sazku
Hušák, který nadále zůstává předsedou představenstva, připomněl, že právní moc konkurzu stále nenastala.
"Odvolání proti nepravomocnému rozhodnutí o vyhlášení konkurzu nad Sazkou je již připraveno. Nyní ho zkonzultuji s právníky, a poté bude dnes, nejpozději ve čtvrtek, podáno prostřednictvím Městského soudu v Praze Vrchnímu soudu v Praze," dodal.
Sazka je od minulého pondělí v konkurzu. Do insolvence a následně do konkurzu se loterijní firma dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena. Jejími akcionáři jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.
Věřitelský výbor Sazky minulý čtvrtek schválil úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 milionů korun, které mají sloužit k zachování běžného chodu firmy. Půjčku se splatností dva roky poskytla společnost Moranda, kterou kontroluje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist