Placení u pokladny kartou by již brzy nemuselo u lidí stojících ve frontě vyvolávat protáhlé tváře. Při platbách do 500 korun pomocí bezkontaktní karty či mobilního telefonu nebude třeba zadávat PIN a čekat na spojení s bankou.

Bezkontaktní karty a technologie do ČR vstoupí již letos. Rychlé rozšíření nové technologie v Česku očekávají v letech 2012 a 2013 zástupci společnosti Visa, kteří minulý týden představili novinářům další podrobnosti této nové metody placení a nejnovější vývoj v Evropě.

V následujících týdnech bude též spuštěn pilotní projekt bezkontaktních mobilních plateb, jehož cílem je získat poznatky z reálného využívání bezkontaktních mobilních plateb a připravit se na komerční spuštění této služby.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se