V úterý začal v Seattlu dlouho očekávaný soudní spor mezi výrobcem letadel Boeing a americkým Národním výborem pro pracovní vztahy (NLRB) o otevření závodu firmy v Jižní Karolíně, kde nemusí být zaměstnanci v odborech.
Boeing soudce požádal, aby žalobu vládní agentury zamítl pro neodůvodněnost. NLRB tvrdí, že firma postavením závodu ve státě, kde se nevynucuje členství v odborech, porušila zákon ze 30. let minulého století, protože ji vedla snaha pomstít se odborům za jejich stávky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









