Český rozhlas chystá akci na vymáhání dluhů na koncesionářských poplatcích z let 2008 až 2010, napsal v pondělí server Médiář.cz, kterému to potvrdil mluvčí rozhlasu René Zavoral. Celkem chce ČRo tímto způsobem získat 130 milionů korun. Český rozhlas podle serveru nejdřív v tendru vybere advokátní kancelář, která bude vymáhání pohledávek řídit.

Vymáhání pohledávek by se mělo týkat právnických i fyzických osob. "Zahájili jsme přípravu výběrového řízení na soudní řešení pohledávek z rozhlasového poplatku," sdělil serveru Zavoral. "Nejedná se o jednorázovou akci, ale o dlouhodobější spolupráci s vybranou advokátní kanceláří, která by Český rozhlas v těchto hromadných žalobách na dlužníky rozhlasového poplatku zastupovala," dodal mluvčí.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se