Letecká společnost Travel Service, která provozuje pravidelné linky pod značkou SmartWings, získala přepravních práva od ministerstva dopravy k provozování pravidelné letecké dopravy mezi Prahou a Tel Avivem v Izraeli. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Travel Service tak nahradí na této lince České aerolinie (ČSA), které do Izraele létaly doposud.

"Jsme připraveni operovat pravidelnou linku Praha – Tel Aviv až dvakrát denně letounem nové generace Boeing 737-800,ů uvedla mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková.

Doposud podle ní Travel Service provozovala mezi ČR a Izraelem charterové lety (až 12 letů týdně).

"Letecká společnost Travel Service je připravena zahájit provoz na této lince do dvou měsíců od přidělení přepravních práv, tzn. nejpozději od 30.10.2011," prohlásila Dufková s tím, že Travel Service chce operovat pravidelnou linku Praha – Tel Aviv pod značkou SmartWings již od září 2011.

„SmartWings nabídne zákazníkům nízké ceny letenek a uvolní mezi Prahou a Tel Avivem nejvíce kapacity právě v nejlevnějších třídách“, dodává Radek Muller, manager SmartWings. Klienti si budou moci letenky zakoupit prostřednictvím vlastních webových stránek SmartWings, call centra SmartWings nebo v cestovních kancelářích a u prodejců letenek.

Travel Service chtěl vystřídat ČSA i na linkách do Ruska, ale zde se ministerstvo přiklonilo k státnímu dopravci. Ministerstvo může na linky, kde není dohoda o otevřeném nebi, což je právě Rusko nebo Izrael narozdíl od zemí Evrospké unie, pustit vždy jen jednoho dopravce. Exkluzivní právo na přepravu cestujících pak dostává dopravce na pět let.